Internetowe portale ogłoszeniowe zyskują na popularności już od kilku dobrych lat. Podczas codziennego surfowania po sieci, możemy natrafić na coraz więcej konkurencyjnych stron, na których zaopatrzymy się choćby w używane ubrania najlepszych marek, sprawne sprzęt komputerowy, niezbędne artykuły gospodarstwa domowego, a nawet wymarzone niemieckie auto w atrakcyjnej cenie. Plusem takich miejsc jest niewątpliwie to, że w większości przypadków możemy znaleźć tam zarówno używane, jak i nowe przedmioty. Obok perspektywy kupna wybranego produktu, portale ogłoszeniowe dają nam przecież możliwość bycia drugą stroną transakcji – sprzedającym. Oczywiście, skorzystanie z takiej opcji wiąże się z pewnymi warunkami, które należy spełnić, aby w pełni bezpiecznie znaleźć przyszłego nabywcę. Założenie konta jest podstawową czynnością, dzięki której klient będzie mógł zweryfikować nasze dane, a my będziemy monitorować zainteresowanie wystawionym ogłoszeniem. Kolejnym elementem jest także opłata za samą publikację ogłoszenia – cena zależna jest od portalu oraz kategorii, w jakiej znajduje się nasz produkt.

Z racji dużego zainteresowania obrotem samochodów, przedstawiamy cenniki popularnych portali ogłoszeniowych z branży motoryzacyjnej. Poniżej znajdziemy zarówno niemieckie strony z autami, jak i polskie serwisy, na których możemy sprzedawać różnego rodzaju pojazdy:

  • popularny serwis ogłoszeniowy – Sprzedajemy.pl
  • niemiecka strona z samochodami Mobile.de
  • niemieckie auta z rodzimego Otomoto
  • ogłoszenia motoryzacyjne na Allegro
  • popularna niemiecka strona z autami – Automarkt.de

Sprzedajemy.pl w kategorii motoryzacja

Sprzedajemy.pl to największy serwis ogłoszeniowy z polskim kapitałem, działający na rynku już ponad 10 lat. W kategorii motoryzacja, która przyciąga największą grupę zainteresowanych (ok. 2 mln osób miesięcznie) zarówno osoba prywatna, która chce zbyć samochód, jak i przedsiębiorca mogą wystawić ogłoszenie bezpłatnie w takich działach jak: samochody osobowe, samochody dostawcze i ciężarowe, maszyny budowlane i wózki widłowe, części zamienne, akcesoria oraz oleje i chemia.

Serwis daje też przedsiębiorcom możliwość skorzystania z konta rozszerzonego, które niesie za sobą szereg korzyści w stosunku do opcji bezpłatnej. Są to między innymi: możliwość zarządzania ofertą z poziomu programów eksportowych, w tym MotoAPP, stronę firmową w domenie Sprzedajemy.pl, wliczoną w cenę obecności miesięcznej promocję ogłoszeń zarówno w Serwisie jak i na Facebook-u, gdzie Serwis dociera do prawie 1 mln odbiorców.

Poniżej cennik dostępnych Kont Firmowych w Sprzedajemy.pl.

Limit ogłoszeńPodstawowyOptymalnyPremium
1059,0089,00139,00
2089,00139,00229,00
30119,00189,00299,00
40149,00239,00359,00
50179,00279,00399,00
75209,00329,00499,00
100239,00369,00559,00
150299,00429,00629,00
200359,00479,00679,00
250409,00509,00709,00

Źródło: Konta dla Firm w Sprzedajemy

Mobile.de – niemiecka strona dla Ciebie

Mobile.de to niemiecka strona z samochodami, na której możemy sprzedawać auta osobowe, motocykle, samochody kempingowe, jak i maszyny rolnicze, naczepy, wózki widłowe, a nawet autobusy. Aby stać się jednym z dealerów na mobile.de, należy wypełnić specjalny formularz, w którym wskazuje się polecenie zapłaty SEPA. Co do samych rodzajów płatności, serwis oferuje trzy rodzaje pakietów: kompaktowy, komfort i premium.

Źródło: https://www.mobile.de/service/pricelistDealer

Wszystkie kwoty przedstawione w tabeli zawierają w sobie VAT . Jeśli użytkownik chce promować swoje ogłoszenie u góry listingu, wiąże się to z opłatą 6,00 € za pojazd na dzień – osoby z pakietem Comfort i Premium mogą skorzystać z bezpłatnych przydziałów.

Niemieckie auta z Otomoto

Otomoto.pl to popularny w Polsce serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, na którym mogą sprzedawać klienci indywidualni oraz biznesowi. Cena za wystawienie pojazdu różni się ze względu na cenę samego przedmiotu oraz sposób płatności. Uregulowania kwoty można dokonać poprzez PayU lub przez SMS – ta druga opcja jest nieco bardziej kosztowna. Dla przykładu, 15 dni opublikowanego ogłoszenia z samochodem w cenie 5 000 PLN kosztuje 34,99 PLN przy wyborze płatności PayU, natomiast decydując się na opcję SMS, jesteśmy zobligowani zapłacić 54,12 PLN. 

Żródło: Cennik ogłoszeń na www.otomoto.pl

Co więcej, można wykupić również dodatkowe opcje promowania, takie jak wyświetlanie ogłoszenia na stronie głównej jako oferta dnia za 49,00 PLN dziennie. Mamy również możliwość kupna “pakietu” takiej formy promocji, np. za 199,95 PLN przez 5 dni. 

Ogłoszenia motoryzacyjne na Allegro 

Allegro.pl znane jest z różnego rodzaju ogłoszeń – nie powinien zatem dziwić nas fakt, że znajdziemy tam również oferty nowych i używanych samochodów. Portal zachęca do publikacji ogłoszeń od dealerów i prywatnych sprzedawców, przedstawiając im wygodny formularz komunikacji z zainteresowanym użytkownikiem. Oprócz cennika prezentującego widełki kosztów za wystawienie przedmiotu, możemy poznać dokładną cenę, jaką musimy zapłacić, jeśli chcemy umieścić nasze ogłoszenie. Kalkulator opłat jest bardzo szczegółowy i z dokładnością wyliczy nam kwotę na podstawie ceny przedmiotu, jego stanu, czasu trwania ogłoszenia lub ilości wystawionych już przez nas produktów. 

Żródło: Cennik ogłoszeń www.allegro.pl 

Sprawdzona strona niemiecka z autami – Automarkt.de

Jeśli chcemy sprzedać swój używany samochód i interesuje nas publikacja ogłoszenia na niemieckiej stronie z autami, warto zainteresować się ofertą od Automarkt.de. Co sprawia, że ten portal może wydać się dla nas tak interesujący? Po pierwsze, jest to partner popularnego serwisu AutoScout24.de na którym znajdziemy ponad 2,5 miliona ofert samochodów od użytkowników z całej Europy. Takie zasięgi niewątpliwie dają nam większą szansę na szybszą sprzedaż auta. Po drugie, Automarkt.de oferuje darmową reklamę używanych pojazdów. Można bezpłatnie opublikować dwa ogłoszenia z pojazdami, a dodatkowym działaniem może być jedynie zakup pakietów reklamowych PlusAds lub PremiumAds. Co więcej, nie ma znaczenia, czy uda nam się sprzedać wystawione auto w trakcie aktywnego ogłoszenia – niniejsza niemiecka strona z samochodami podkreśla, że nie poniesiemy za to żadnych kosztów. Więcej informacji znajdziemy na oficjalnym portalu partnera AutoScout24.

Sprzedaż aut – Niemcy, Polska i nie tylko!

 Zagraniczne strony z samochodami pozwalają nam na sprzedaż aut z różnych zakątków świata. Możemy wyróżnić nasz pojazd, tam gdzie znajdują się niemieckie ogłoszenia motoryzacyjne, jak i znaleźć coś w swoich lokalnych serwisach, takich jak Otomoto lub Allegro. Przed zakupem pakietu dla naszego ogłoszenia, nie zapominajmy o zapoznaniu się z regulaminem i możliwościami promowania ogłoszenia – z pewnością okażą się one pomocne w wyróżnieniu z innych konkurencyjnych modeli, co wiąże się ze skutecznym znalezieniem kupca. Życzymy udanych i bezpiecznych transakcji!