W obecnych czasach internet jest miejscem, w którym możemy kupić niemal wszystko – od markowej odzieży i ekskluzywnych mebli, po gotowe komponenty do budowy, czy też składniki na ciasto. Nie powinien zatem dziwić nas fakt, że mamy również możliwość zakupu wymarzonego samochodu wspomnianą drogą online – co więcej, ze względu na popularność serwisów internetowych, szukanie używanych aut odbywa się teraz głównie taką drogą. Dużym zainteresowaniem cieszą się niemieckie strony z samochodami, na których znajdziemy oferty od osób prywatnych, jak i prosto od znanych dealerów. Warto podkreślić, że to właśnie auta z Niemiec od zawsze były (i nadal są) z chęcią wybieraną opcją przez naszych rodaków. Z pewnością jest to związane z powszechną opinią, że Niemcy dbają o swoje pojazdy, często oddają je do przeglądu i serwisu, a także jeżdżą nimi po lepszych lokalnych drogach. Niemieckie ogłoszenia motoryzacyjne dotyczą zarówno używanych i nowych aut, a dzięki zastosowaniu rozbudowanej opcji filtrowania wyników wyszukiwania, możemy znaleźć coś dla fanów samochodów sportowych, rodzinnych, a nawet zabytkowych. Patrząc na tak szeroki wachlarz możliwości, które oferują nam niemieckie strony z autami, postanowiliśmy stworzyć ranking top 5 giełd pojazdów online, dzięki którym dowiemy się, gdzie szukać samochodów z Niemczech. Zapraszamy do lektury!

TOP 5 niemieckich stron z autami 

Analizując dostępne niemieckie strony z samochodami, postawiliśmy umieścić w naszym rankingu miejsca oferujące duży wybór różnego rodzaju modeli aut, jak i cieszące się dobrymi opiniami wśród użytkowników. Poniżej znajdziemy więc informacje na temat takich niemieckich portali, jak:

  • autoscout24.de
  • mobile.de 
  • webauto.de
  • auto.de
  • automartk.de 

Strona autoscout24.de po polsku

Jedną z najbardziej popularnych niemieckich stron z samochodami jest autoscout24.de. Dzięki polskiej wersji wspomnianej strony, możemy swobodnie się po niej poruszać bez problemu z nieznajomością języka niemieckiego. Wskazany portal może pochwalić się już sporym doświadczeniem na rynku – funkcjonuje bowiem od 15 lat i na obecną chwilę oferuje aż 2,5 mln pojazdów. Użytkownik może sam nawiązać bezpośredni kontakt ze sprzedającym, a łączna liczba osób miesięcznie rejestrujących się w serwisie wynosi ponad 10 milionów. Takie statystyki stawiają autoscout24.de na pierwszym miejscu w kategorii największego podmiotu działającego na internetowym rynku obrotu samochodami. Co więcej, mamy możliwość wyszukiwania wymarzonych aut przez specjalną aplikację na telefon – taka opcja jest całkowicie bezpłatna, a pozycje, które wzbudziły w nas szczególne zainteresowanie, możemy dodać do specjalnej listy Ulubionych, tak aby po zamknięciu aplikacji, wyniki zostały przechowane w wyznaczonym miejscu, a my z łatwością do nich wrócimy.

Z drugiej zaś strony, jeśli zdecydujemy się na sprzedaż samochodu, na stronie AutoScout24 możemy umieścić swoje ogłoszenie. Znajduje się tam również specjalna sekcja porad dla osób, które chcą sprzedać auto – dzięki niej dowiemy się, jak rozpocząć transakcję, a także negocjować warunki z zainteresowanym. 

Niemiecka strona z autami – Mobile.de

Strona mobile.de oferuje import samochodów z Niemiec, jak i całej Europy. Możemy skorzystać z jej polskiej wersji, gdzie już na samym starcie pojawia się intuicyjna przeglądarka zamieszczonych ogłoszeń. Możemy wybierać spośród różnego rodzaju modeli aut, motocykli, samochodów kempingowych, a nawet takich pojazdów, jak maszyny rolnicze, autobusy, naczepy, ciągniki, czy samochody ciężarowe. Czeka na nas ponad 1.4 mln pojazdów, zaczynając od limuzyny Jaguar, po czerwone Alfa Romeo. 

Mobile.de, jako niemiecka strona z autami, zadbała również o czytelność i przejrzystość portalu, dzięki czemu możemy szybko poruszać się po serwisie – zarówno na naszych komputerach, jak i tabletach, czy smartfonach. 

Aby stać się dealerem na Mobile.de, należy wypełnić krótki formularz na stronie. Należy podać w nim niezbędne dane, takie jak adres, czy namiary do osoby kontaktowej. Możemy również wybrać, czy będziemy poruszać się po stronie w języku angielskim, czy niemieckim.

Webauto.de – niemiecki portal z autami

Kolejny znany niemiecki portal z autami to webauto.de. Tutaj również możemy zauważyć wyszukiwarkę samochodów, która mimo tego, że nie jest aż tak rozbudowana jak w mobile.de, to w zupełności spełnia funkcje i jest w stanie przedstawić nam wybrany model pojazdu przy jednoczesnym ustawieniu odpowiedniego dla nas zakresu cenowego. Niniejszy niemiecki portal samochodowy prezentuje, jakie marki cieszą się największym zainteresowaniem, a także przedstawia konkretne top oferty aut. Na webauto.de istnieje możliwość wyszukania nie tylko samego pojazdu, ale określonego sprzedającego- taka opcja może okazać się przydatna, gdy słyszeliśmy o podmiocie, który zajmuje się sprzedażą samochodów na niemieckich komisach online i właśnie z nim chcielibyśmy nawiązać z nim współpracę. 

Sprzedawanie na Webauto.de może dotyczyć zarówno pojazdów, jak i akcesoriów do samochodów. Portal motoryzacyjny pozwala na stworzenie reklam dla swojego produktu i wybranie miejsca, w którym będzie promowane – można zdecydować się na wersję drukowaną, w online, lub opłacić obie opcje. 

Auto.de – samochody z Niemiec 

Wspominając niemieckie strony z samochodami, nie sposób pominąć portalu auto.de. Zgodnie z informacjami wyróżnionymi w serwisie, auto.de zapewnia pomoc w wyborze samochodu, jak i samej transakcji. Dzięki pośrednictwu między kupującym, a sprzedającym, możemy czuć się bezpiecznie pod kątem finansowym, a gwarancja dostarczenia wybranego samochodu sprawia, że cały proces staje się niezwykle wygodny dla obu stron. Patrząc nawet na same opinie o prezentowanej stronie z niemieckimi autami, widzimy że cieszy się ona pozytywnymi komentarzami, ze szczególnym podkreśleniem kompetentnych i zaangażowanych pracowników portalu. 

Automarkt.de – niemieckie auta dla każdego

Automarkt.de oferuje samochody używane z Niemiec od osób prywatnych, jak i nowe auta, które możemy sfinansować m.in. poprzez leasing, czy płatność gotówkową. Niewątpliwie do zalet opisywanego serwisu należy zaliczyć jego kompleksowość – automarkt.de jest bowiem partnerem wielu giełd samochodowych. Codzienne aktualizacje portalu pozwalają nam znaleźć niemieckie ogłoszenia motoryzacyjne odnoszące się do różnego rodzaju marek i modeli samochodów. Na domiar tego, możemy bezpłatnie sprawdzić wartość rynkową naszego obecnego auta oraz otrzymać nawet 38% zniżki na zakup nowego samochodu.

W sytuacji, gdy sprzedajemy samochód, można bezpłatnie zareklamować swoje ogłoszenie w tym motoryzacyjnym niemieckim serwisie. Jak zostało wskazane w portalu, to aż 8 tygodni promowania swojego pojazdu w formie online!

W poszukiwaniu auta – Niemcy jako sprawdzony wybór

Niemieckie auta od lat cieszą się sporą popularnością, a ze względu na niemieckie strony z samochodami, nie musimy specjalnie wybierać się na stacjonarne giełdy i komisy do Niemiec, a wygodnie sprawdzić dostępne oferty z laptopa, czy telefonu. Mamy nadzieję, że wymienione powyżej wyszukiwarki aut pomogą w znalezieniu wymarzonego pojazdu, który uda się zakupić w atrakcyjnej cenie i bez zbędnego stresu. 

Uważajcie na siebie i szerokiej drogi!